Gimnazjum nr2 w Koluszkach

ETWINNING PO RAZ CZWARTY!!!

Projektem „Die Menschen, die die Welt verändert haben - People who changed the world - Ludzie, którzy zmienili świat” nasze gimnazjum już po raz czwarty włącza się do międzynarodowej akcji współpracy szkół partnerskich eTwinning. Tym razem młodzież z dwójki pod czujnym okiem koordynatorek projektu – p. Anniki Niburskiej i p. Jolanty Piaseckiej – będzie pracować nad sylwetkami ludzi, którzy zmienili świat. Korzystając z nowoczesnej platformy „twinspace” i niezbędnych do tego narzędzi internetowych, nastolatkowie przygotują prezentacje Powerpoint o znanych Polakach i przedstawicielach innym krajów, którzy w sposób znaczący wpłynęli na zmiany w świecie, zorganizują konkurs literacki pt. „Ten człowiek zmienił moje życie”, a także utworzą „Kącik przyjaźni międzynarodowej”, gdzie zaprezentowane zostają kraje uczestniczące w projekcie. Co więcej dzięki znajomości angielskiego i niemieckiego uczniowie będą komunikować się z partnerami z Austrii, Włoch i Francji używając takich zasobów internetowych jak czat, blog czy też email.

Warto dodać, iż nastolatkowie z „dwójki” realizują swój projekt z nowo zaprzyjaźnionymi grupami Francuzów i Austriaków oraz z włoską młodzieżą ze Scalei, z którą mieli możliwość osobistego kontaktu podczas wymiany międzynarodowej zorganizowanej w ramach projektu unijnego „Youth In Action” w maju tego roku. Wspominając niezapomniane chwile koordynatorka projektu z Włoch – p. Michelina Viggiani wraz z serdecznymi pozdrowieniami dla dyrekcji naszej szkoły przesłała zdjęcia posterów upamiętniających to tygodniowe spotkanie w czarujących skałkach Jury Krakowsko- Częstochowskiej.