Sukces Borysa Chmielewskiego i Szkolnego Klubu Europejskiego!

W piątek, 13 stycznia 2017 roku w łódzkim biurze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego odbyło się uroczyste podsumowanie piątej już edycji konkursu „EUROPEJSKA BOMBKA”. Szkolny Klub Europejski „EUROMŁODZIAKI” bierze udział w tym przedsięwzięciu, z dużym powodzeniem, od początku jego istnienia.
W tym roku jednak, wynik konkursu przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ Borys Chmielewski – zainspirowany do udziału w konkursie przez opiekunkę klubu p. Jolantę Piasecką - otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii: gimnazja. Konkurencja była niemała, gdyż w rywalizacji brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa łódzkiego.
Spośród rekordowej ilości ponad 200 prac, jury, w skład którego weszli: p. Jacek Saryusz-Wolski - Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz p. Witold Gerlicz - dyrektor Instytutu Europejskiego w Łodzi, doceniło talent plastyczno-techniczny naszego pierwszoklasisty. Komisja konkursowa brała pod uwagę estetykę wykonania, oryginalność pomysłu, zgodność z ideą i założeniami przedsięwzięcia, a także sprawdzała, czy praca jest trwała i na ile została wykonana samodzielnie. Prace nadesłane na konkurs mogły być stworzone w dowolnej technice i przy użyciu dowolnych materiałów. Borys był w tej kwestii niezwykle kreatywny, gdyż wykorzystał do wykonania swej bombki plastik, cekiny, obierki od kredek, szyszki i metal. Pomysł okazał się trafiony ponieważ dostrzeżono i doceniono jego idee uzasadniając wygraną gimnazjalisty „nietuzinkowym wykorzystaniem materiałów do stworzenia ciekawej i oryginalnej pracy”.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe, a na wszystkich zgromadzonych czekał mały poczęstunek, w trakcie trwania którego przedstawicielka posła opowiedziała młodzieży o innych przedsięwzięciach organizowanych przez biuro i zachęciła do brania w nich udziału. Co więcej, każdy z nagrodzonych miał okazję opowiedzieć jak tworzył się pomysł na jego eurobombkę i skąd zaczerpnął inspirację do jej wykonania. Borysa w jego poczynaniach, oprócz wspomnianej już opiekunki SKE, wspierała jego mama oraz p. Ewa Pietrzyk – nauczyciel wspomagający.
Szkolny Klub Europejski gratuluje sukcesu!