Gimnazjum nr 2 w Koluszkach

Aktualności


„Szalone nożyczki” w Teatrze wieczorową porą.

Mamy już za sobą trzeci wyjazd do teatru w ramach szkolnego projektu „Teatr wieczorową porą”. Tym razem uczniowie obejrzeli sztukę Paula Pörtnera „Szalone nożyczki”.
Prowadzony przez Ola Boskiego salon fryzjerski o niebanalnie brzmiącej nazwie „Szalone nożyczki”, to miejsce tak samo barwne jak jego właściciel. Niestety, w sąsiadującym z salonem mieszkaniu zostaje zamordowana sławna niegdyś pianistka. Cień podejrzenia pada na wszystkich, którzy o tej porze przebywali w „Szalonych nożyczkach”. Od tej chwili wszyscy są podejrzani, a widzowie wspierają policję w wykryciu mordercy i…decydują o ty, kto nim jest.
Świetna zabawa, salwy śmiechu i ćwiczenia spostrzegawczości to tylko niektóre elementy, tworzące niezwykle pozytywne wrażenia uczniów po obejrzeniu spektaklu. Kolejny wieczorny wyjazd do teatru już wkrótce!
10.03.15


Nasze uczennice u Prezydenta

Uczennice Patrycja Bukowska i Martyna Karlińska znalazły się w gronie najlepszych uczestników Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Arsenał”, objętego honorowym patronatem Pana Bronisława Komorowskiego - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym otrzymały z Kancelarii Prezydenta imienne zaproszenie na rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu. Uroczystość odbyła się 4 marca w Pałacu Prezydenckim. Zebranych powitał przewodniczący jury – Jacek Michałowski, Szef Kancelarii Prezydenta. Następnie Bronisław Komorowski wygłosił krótkie przemówienie, w którym przywołał słowa papieża Jana Pawła II, że każdy w życiu ma swoje Westerplatte, czym przypomniał, że każdy człowiek w swoim życiu ma okazję do zaznaczenia niezgody na zło i opowiedzenia się po stronie świata wartości. Jak dodał, każdy harcerz, każdy młody człowiek ma własną „Akcję pod Arsenałem”, a przynajmniej powinien być do niej gotowy, nie w sensie szkolenia wojskowego, ale w sensie potwierdzenia swojej gotowości do służby Ojczyźnie, do dawania z siebie czegoś innym. Warto zwrócić uwagę na statystyki, bowiem do konkursu zgłoszono 214 prac uczniów, ze 131 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ze 108 miejscowości z całego kraju. zobacz zdjęcia>>
09.03.15


Uczennica Marta Gawrych z kl. III b została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. W kwietniu Marta weźmie udział w ostatnim etapie konkursu i będzie walczyć o tytuł laureatki.Gratulujemy!
03.03.15


KOLEJNY PROJEKT MIĘDZYNARODOWY SZKOLNEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO

Szkolny Klub Europejski EUROMŁODZIAKI rozpoczął realizację kolejnego projektu w akcji eTwinning. Biorąc pod uwagę poprzednie sukcesy szkoły – 5 projektów nagrodzonych Ogólnopolską Odznaką Jakości i jeden Nagrodą Europejską- można mieć nadzieję, iż następne przedsięwzięcie okaże się strzałem w dziesiątkę. Tym razem gimnazjaliści we współpracy z przyjaciółmi z miejscowości Crolles we Francji (Oto adres internetowy naszej szkoły partnerskiej: 
http://www.ac-grenoble.fr/college/beauvoir.crolles/) realizować będą projekt zatytułowany “Closer to Europe-Closer to each other” (Bliżej Europy- bliżej siebie nawzajem). więcej>>
03.03.15

Dzień Otwarty w naszej szkole

27 lutego zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Otwarty, na który zaprosiliśmy uczniów klas szóstych oraz ich rodziców. Na odwiedzających naszą szkołę czekało mnóstwo atrakcji. Pierwsi zainteresowani pojawili się punktualnie o godz.17.00. Na parterze, gdzie można było obejrzeć wystawę regionalizmów, powitali ich profesjonalni przewodnicy po szkole. W pracowni multimedialnej trwały warsztaty językowe prowadzone przez Antonię Moritę z Indonezji. W sali języka niemieckiego nasi goście mieli okazję skosztować bawarskiej sałatki ziemniaczanej, serwowanej przez uczennicę ubraną w regionalny strój niemiecki. Miłośnicy prac plastycznych przyłączyli się do warsztatów decupage, prowadzonych przez panie: Ewę i Pietrzyk i Annę Olczyk. Na holu można było znaleźć coś dla ciała i coś dla ducha, tam bowiem oprócz słodkiego poczęstunku, czekała na odwiedzających wystawa prac plastycznych naszych uczniów. Elementem podsumowującym ten dzień stało się wspólne odtańczenie słynnej „Belgijki”. Szóstoklasistom i ich Rodzicom dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną. zobacz zdjęcia>>
27.02.15


Zaproszenie z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej

W piątek 27 lutego spotkało nas niezwykłe wyróżnienie. W tym dniu uczennica, Patrycja Bukowska z kl. II c otrzymała zaproszenie z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej na rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Mój Arsenał”. Przypominamy, ze konkurs ten, zorganizowany przez Stowarzyszenie Szarych Szeregów i Związek Harcerstwa Polskiego, został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego. Jego celem była popularyzacja wśród młodzieży szkolnej dewizy Szarych Szeregów – idei braterstwa i służby Ojczyźnie. Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna mogła się wypowiedzieć na temat Akcji pod Arsenałem, Powstania Warszawskiego czy książki A. Kamińskiego „Kamienie na szaniec” w trzech formach literackich: opowiadanie, recenzja, wywiad.
27.02.15


Pierwsze miejsce w Konkursie Geografii Regionalnej Świata

Dziś w brzezińskim liceum odbył się IV Konkurs Geografii Regionalnej Świata. Miło nam poinformować, że uczeń kl. II b, Mateusz Grabski zajął w nim I miejsce. Na wysokiej pozycji uplasowały się również uczennice, Patrycja Bukowska z kl. IIc oraz Patrycja Grajner z kl. IIb, zajmując kolejno IV i V miejsce. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi Kenii. Zwycięzcom gratulujemy:)
27.02.15


Kolejne przedstawienie naszego koła teatralnego.

Członkowie szkolnego koło teatralnego "Maska" wraz ze swą opiekunką p. Justyną Sereczyńską, odwiedzili podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Koluszkach. Młodzi aktorzy zaprezentowali niezwykłej publiczności poruszające przedstawienie "Oskar i Pani Róża". Spektakl został przygotowany w oparciu o książkę Érica-Emmanuela Schmitta.
27.02.15


NASZA UCZENNICA
LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU!

Angelika Lisiewska z kl. III b znalazła się w gronie laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony – MEDITEST. Sukcesem zakończył się też udział w tym konkursie uczennicy Marty Gawrych, która otrzymała wyróżnienie. MEDITEST skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Został przeprowadzony w szkołach, które wcześniej zgłosiły chęć udziału, pod opieką nauczyciela-organizatora, w dniu 15 grudnia 2014 r. W celu wyrównania szans wszystkich uczestników, uczniów podzielono na trzy kategorie wiekowe. Warto dodać, że w konkursie wzięło udział 9240 uczniów z całej Polski. Tym bardziej cieszy nas sukces trzecioklasistek. Gratulacje kierujemy nie tylko do naszych wspaniałych uczennic, ale także do ich opiekunki, p. Lidii Adamczyk:)
24.02.15


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W miniony poniedziałek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego rocznica przypada na 21 lutego. Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego EUROMŁODZIAKI przygotowali na tę okazję akademię, podczas której zaprazentowali charakterystyczne dla polszczyzny gwary i dialekty, przybliżyli wizerunki rodzimych pisarzy tworzących wyłącznie po polsku, a także wykorzystując eksperckie nagranie radiowe, zaprezentowali typowe błędy popełniane przez Polaków na co dzień. więcej>>
24.02.15


Sukces Martyny!

Martyna Karlińska uczennica kl.III c zdobyła 3 miejsce w wojewódzkim konkursie wiedzy "Powstanie Styczniowe", którego organizatorem było Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Warto dodać, że do I miejsca naszej uczennicy zabrakło tylko 2 punktów. Martynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)
18.02.15


Już w marcu ruszy konkurs Akademii Przyjaciół Pszczół!

W ramach piątej jubileuszowej edycji programu wszyscy Przyjaciele Pszczół mogą przyłączyć się do działań przypominających o tym, jak wyjątkowe i niezastąpione dla całego środowiska są pszczołowate. BĄDŹ PRZYJACIELEM PSZCZÓŁ  na piątkę i pokaż ja Ty odwdzięczasz się tym pracowitym owadom! Szczególy na stronie programu www.pomagamypszczolom.pl.


Konkurs wiedzy „Powstanie Styczniowe"

29 stycznia 2015 r. Martyna Karlińska uczennica klasy III c oraz Adam Cieryt z klasy II c wzięli udział w konkursie wiedzy „Powstanie Styczniowe”, którego organizatorem jest Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie zarówno ze szkół łódzkich, jak również z okolicznych miejscowości. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą z przebiegu bitew, znajomością postaci związanych z powstaniem, a także dokładną znajomością map. Po konkursie, nasi gimnazjaliści obejrzeli wystawy historyczne tego muzeum. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników. zobacz zdjęcia>>
29.01.15


Spotkanie z p.Markiem Siudymem

Za nami kolejne działania realizowane w ramach projektu „Teatr wieczorową porą”. Tym razem świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Teatru. Najważniejszym punktem tego dnia było spotkanie ze znanym z wielu ról filmowych i teatralnych aktorem, p.M.Siudymem oraz naszą absolwentką, p. K. Ścibiorek. Okazuje się, że naszych zacnych gości łączy nie tylko życie zawodowe, ale również wspólne pasje, albowiem obydwoje są zafascynowani jeździectwem. Podobnie jak na scenie, tak i w tej dziedzinie, p. Marek jest zawodowcem, a p. Kamila stawia, pod jego czujnym okiem, swoje pierwsze kroki. Przebiegające w atmosferze niezwykłej serdeczności i życzliwości spotkanie przybliżyło uczniom tajniki pracy zawodowej aktora. Wszystkich nas ucieszyła obietnica trwałej współpracy. Aktorzy pojawią się w naszej szkole ponownie już w maju. Warto dodać, że w tym dniu w salach lekcyjnych pojawiły się gazetki prezentujące historię teatru polskiego. Natomiast na szkolnych korytarzach można było spotkać mimów, damy w balowych sukniach oraz wiele innych barwnych postaci. Stroje te były efektem konkursu na najciekawsze przebranie teatralne. zobacz zdjęcia>>
27.01.15


Teatr wieczorową porą

W tym roku obchodzimy 250- lecie utworzenie Teatru Narodowego w Warszawie. W związku z tym rok 2015 ogłoszono Rokiem Polskiego Teatru Publicznego. W celu upamiętnienia tej rocznicy w naszej szkole ruszył projekt „Teatr wieczorową porą”. Grupa młodzieży już przystąpiła do jego realizacji. W ramach projektu od stycznia do końca roku szkolnego organizowane będą wyjazdy do teatru na wieczorne spektakle. Dzięki pozyskaniu funduszy od sponsorów, każdy dojazd do teatru jest dla uczniów całkowicie bezpłatny, a bilety są dofinansowywane. Pierwszy spektakl „Mayday 2” już podbił serca młodych widzów. W kolejnych miesiącach przewidziane są wyjazdy zarówno na komedie, jak również musical i balet. Osoby zainteresowane wyjazdami mogą zgłaszać się do p. Anety Korczyńskiej.
27.01.15


 

Koluszki ul. Mickiewicza 8
tel.(44) 714-58-63
e-mail:gim2@koluszki.pl


Photo