Gimnazjum nr 2 w Koluszkach

AktualnościKonkurs geograficzny

Zapraszamy uczniów do udziału w IV KONKURSIE Z GEOGRAFII REGIONALNEJ ŚWIATA, tematyka: KENIA - HAKUNA MATATA. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli geografii  - do piątku 20.02.2015r.
27.01.15


II warsztaty decoupage.

Po raz drugi gościliśmy w progach naszej szkoły młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2. Tym razem tajniki decoupagu zgłębiali uczniowie kl. VI c. Ich zadaniem było ozdobienie tą znaną techniką serc, które z pewnością będą doskonałym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka.
20.01.15


Koncert kolęd w kościele Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Wspólnie z uczniami Szkoły i Podstawowej nr 2 i dziećmi z Przedszkola nr 2 kolędowaliśmy dla mieszkańców naszego miasta.Występom towarzyszyła wspaniała atmosfera, która przypomniała nam magię świąt Bożego Narodzenia. zobacz zdjęcia>>
18.01.15


Tworzymy techniką unizmu

16 stycznia uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach plastycznych. Młodzież tworzyła, pod okiem p. Katarzyny Fydrych, absolwentki łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, prace w technice unizmu. Tematyka warsztatów związana była z prekursorem tej malarskiej techniki, Władysławem Strzemińskim. Ten światowej sławy artysta w latach 1927-1928 wykładał w gimnazjum przemysłowo-handlowym w Koluszkach, tworząc oryginalny program kształcenia projektantów.
17.01.15


PRZEKAŻ 1% DLA ADY

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazywanie 1% swojego podatku na rzecz naszej uczennicy Ady Krawentek, która choruje na białaczkę. Wystarczy przy wypełnianiu dokumentu PIT wpisać numer KRS 0000 165702, a w informacjach uzupełniających dopisać: "dla Adrianny Krawentek".


Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach

Konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”
Zrób dobre i ciekawe zdjęcie osobie, która czyta książkę. Pamiętaj:
- osobą „przyłapaną” powinien być uczeń naszej szkoły,
- bohater Twojego zdjęcia powinien na nie wyrazić zgodę,
- „książka” na zdjęciu nie może być podręcznikiem lub ulotką,
- zdjęcia w dwóch formatach: odbitka 10x13 i plik JPG na pendrive przekazujemy do biblioteki szkolnej ( p. Woźniak) w terminie do 28 stycznia 2015 r.

Konkurs na najlepszą prezentację „OKŁADKA PRAWDĘ CI POWIE”
Prezentacja składająca się z 4 – 5 slajdów powinna promować Twoją ulubioną książkę. Elementy konieczne w prezentacji: zdjęcie okładki, autor i tytuł książki, określenie gatunku, np. powieść obyczajowa, kryminalna...,  (3 – 4 zdania) – dlaczego warto po nią sięgnąć?, krótki, ciekawy cytat,  hasło reklamowe dla Twojej książki, imię i nazwisko autora prezentacji.
Prezentacje w Power Poincie lub Open Office na pendrive przynosimy do biblioteki (do p. Woźniak) do końca stycznia 2015. Ocena prac będzie przebiegała dwuetapowo: estetykę, kompozycję ocenią nauczyciele przedmiotu, zaś na najlepszą prezentację będą mogli głosować uczniowie.
08.01.15


Konkurs na najpiękniejszą europejską bombkę rozstrzygnięty!


Miło nam poinformować, że Jagoda Rybaczuk z klasy IIIC zajęła pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszą europejską bombkę organizowanym przez SKE "Euromłodziaki". Bombka wykonana przez Jagodę odznaczała się największą estetyką wykonania i pomysłowością, gdyż zawierała ciekawie przedstawione elementy związane z Unią Europejską. Gratulacje!!!
31.12.14

Nasze uczennice w etapie ogólnopolskim

Uczennice kl. III b, Marta Gawrych, Angelika Lisiewska i Ewelina Winciorek, zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego IX Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Olimpiada, której celem jest przybliżenie młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz odnoszenie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracja własnych zachowań na wzór Świętego, została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.
30.12.14


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO
„Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”

W listopadzie uczniowie naszego gimnazjum stanęli w szranki z koleżankami i kolegami z całej Polski, sprawdzając swoją wiedzę z zakresu poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. Jak zwykle nie było łatwo, ale znalazły się tęgie polonistyczne głowy, którym udało się zakwalifikować do drugiego etapu. Są to: Angelika Lisiewska kl. III b, Marta Gawrych kl. III b, Marta Wachowicz kl. II c, Angelika Miazek kl. II c, Patrycja Bukowska kl. II c.
22.12.14A jednak na podium

Po zaciętej walce drużyna chłopców z naszego gimnazjum wygrała Gminne Zawody w Piłce Ręcznej. Na podium stanęli: M. Borys, W. Kaczmarek, M. Pietrzyk, A. Cuchra, P. Romanowski, A. Idzikowski, K. Szymański, M. Grabski, M. Butienko, K. Dziedzic, P. Zawadzki. Zwycięzcom gratulujemy.
17.12.14


Pomagamy innym

 W dniach 10-12.12.2014r. została przeprowadzona kwesta świąteczna przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Koluszkach na terenie następujących sklepów: KAR-POL, Hermes, Spar i Delikatesy Centrum. Gimnazjaliści zebrali artykuły spożywcze oraz datki pieniężne, za które zakupiono słodycze. Pozyskane dary zostały rozdzielone wśród dzieci najbardziej potrzebujących z naszej szkoły. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i darczyńców. Składamy serdeczne podziękowania właścicielom sklepów za wsparcie i życzliwość, darczyńcom za hojność i uczniom prowadzącym kwestę świąteczną za wytrwałość i zaangażowanie.
17.12.14


Na międzynarodowej konferencji eTwinning w Rzymie

Nasza szkoła w akcji eTwinning bierze udział już od 7 lat. Na koncie mamy aż 6 międzynarodowych projektów z różnymi krajami z całej Europy. Wiele przedsięwzięć zostało uhonorowanych ogólnopolskimi Odznakami Jakości eTwinning, a jedno otrzymało również nagrodę rangi europejskiej. W związku z naszym ogromnym doświadczeniem oraz zaangażowaniem w promowanie programu, Narodowe Biuro NSS zaprosiło szkołę do udziału w międzynarodowej konferencji eTwinning, która miała miejsce w dniach 27-29 listopada w stolicy Włoch- Rzymie. W spotkaniu brało udział aż 500 nauczycieli ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, a także państw znajdujących się w sąsiedztwie Europy (Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Tunezji). Nasze gimnazjum było reprezentowane przez panią Annikę Niburską, która wraz z 20 innymi nauczycielami z Polski przedstawiała dokonania polskich szkół w promowaniu akcji eTwinning. W trakcie trwającego 3 dni sympozjum można było wymieniać się doświadczeniami, prezentować swoje osiągnięcia we współpracy między szkołami, a także podziwiać uroki Wiecznego Miasta. Dzięki udziałowi w spotkaniu szkoła pozyskała nowe kontakty, które z pewnością zaowocują ciekawymi projektami. Kolejny z nich rozpoczyna się już w styczniu przyszłego roku, zatem wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału prosimy o kontakt z opiekunkami Szkolnego Klubu Europejskiego – p.Anniką Niburską i p. Jolantą Piasecką. zobacz zdjęcia>>
4.12.14


Uczymy się pomagać - szkolenie wolontariuszy Fundacji Krwinka

W auli Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 im. M. Konopnickiej przy ul. Spornej, odbyło się specjalne szkolenie "Krwinki" w zakresie wolontariatu medycznego i akcyjnego. Wzięła w nim udział duża grupa naszych uczniów, którzy chcą nieść pomoc innym.zobacz zdjęcia>>
26.11.2014


Szkolny Klub Europejski EUROMŁODZIAKI bliżej Europy

W dniu 25 listopada 2014 roku odbyło się spotkanie członków Szkolnego Klubu Europejskiego „Euromłodziaki” z przedstawicielką biura posła do Parlamentu Europejskiego – Jacka Saryusz - Wolskiego. więcej>>
25.11.2014


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 

Koluszki ul. Mickiewicza 8
tel.(44) 714-58-63
e-mail:gim2@koluszki.pl


Photo