Gimnazjum nr2 w Koluszkach

Nasi piłkarze znowu na podium

Już po raz czwarty w tym roku szkolnym drużyna piłkarzy z naszego gimnazjum w składzie : Daniel Grobelny, Kamil Ławski, Krzysztof Świnoga, Adrian Pyra, Piotr Łyda, Maciej Idrian, Damian Warchoł, Piotr Kubicki, Hubert Marczyk, Bartek Warda, Jacek Jankowski, Dawid Dudka pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Drabika stanęła na podium wojewódzkich rozgrywek.
Pierwszy sukces odnieśli w listopadzie 2009r., kiedy to zdobyli srebrne medale w rozgrywkach Orlikowej Ligi Mistrzów. W drodze do finału pokonali kolejno: Gimnazjum nr 1 z Koluszek, Gimnazja z Gałkowa, z Tuszyna, Bełchatowa, Głowna oraz Wielunia, przegrywając dopiero z zawodnikami z Tomaszowa Mazowieckiego 2:1.
Sukces w Orlikowej Lidze Mistrzów powtórzyli w maju 2010r., kiedy to ponownie zostali pokonani w finale przez drużynę z Tomaszowa. Tym razem w drodze po srebrny medal pokonali kolejno: Gimnazjum nr 1 z Koluszek, Gimnazja z Tuszyna, Poddębic, Strykowa i Aleksandrowa oraz w półfinale Gimnazjum z Wielunia.
W marcu 2010 r. gimnazjaliści z Dwójki reprezentowali gminę na zawodach w halowej piłce nożnej drużyn LZS-ów, zdobywając Mistrzostwo Województwa Łódzkiego.
Ostatnim sukcesem młodych piłkarzy z Gimnazjum nr 2 jest zdobycie brązowego medalu wojewódzkich rozgrywek największego w kraju turnieju piłkarskiego dla młodzieży Coca Cola Cup. Piłkarze musieli przebrnąć przez dwie rundy eliminacyjne, w których pokonali Gimnazja z Gałkowa i Zgierza, a także Gimnazjum nr 1 z Koluszek oraz Gimnazja z Niewiadowa i Głowna. W finałach wojewódzkich w swojej grupie wygrali z kolegami z Gieczna oraz Świnic Warckich. W półfinale rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne, w których więcej szczęścia mieli gimnazjaliści z Łodzi. W walce o brązowy medal Gimnazjum nr 2 z Koluszek pokonało Gimnazjum z Piotrkowa 4:1, uzyskując tym samym awans na półfinały krajowe, które odbędą się 16.06.2010r. w Krapkowicach w województwie opolskim.
Ponadto drużyna z Gimnazjum nr 2 wywalczyła mistrzostwo powiatu w szkolnych rozgrywkach piłki nożnej. Niestety, nie mogła wziąć udziału w zawodach rejonowych, ponieważ w tym czasie rozgrywała mecze w ramach drugiej rundy turnieju Coca Cola Cup.