Gimnazjum nr2 w Koluszkach

KONCERT Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

14 października pracownicy oświaty świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji 15 października 2010 r. tuż po godzinie 12.00 nasi uczniowie wystąpili w sali MOK w Koluszkach ze specjalnie na tę okazję przygotowanym koncertem, którego motywem przewodnim stały się piosenki z musicalu „Do grającej szafy grosik wrzuć”. I to właśnie dzięki tej niezwykłej maszynie, wszyscy goście, wśród których znaleźli się pracownicy oświaty, władze ZNP, przedstawiciele władz Miasta i Gminy Koluszki, radni oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Koluszki, mogli na kilkadziesiąt minut przenieść się w lata 60-te ubiegłego stulecia.
Po części oficjalnej scena znalazła się we władaniu młodych artystów, którzy zachwycili publiczność swoim występem. A było, na co popatrzeć! Jak się bowiem okazało, wystarczyło wrzucić do grającej szafy symboliczny grosik, by znaleźć się w kręgu magicznego świata muzyki i tańca.
Dzięki tej niezwykłej podróży w czasie, po której przewodnikami byli prowadzący galę: Marcelina Bukowska i Robert Adamczyk oraz mówiąca głosem Bartłomieja Kozala grająca szafa, mogliśmy wszyscy poczuć na nowo smak prawdziwej czekolady oraz stanąć w kolejce po szklankę wody z saturatora. Sentymentalnym wspomnieniom pierwszych prywatek towarzyszyły marzenia o zagranicznych wojażach do egzotycznych, choć przecież bratnich krajów, po których podróżowaliśmy nie tylko autostopem, ale i własnym, czerwonym kabrioletem. Szyku zadawali także modele, prezentujący ubrania, pamiętające czasy PRL-u.
Wielkie brawa za perfekcyjne wykonanie piosenek należą się oczywiście solistom, przygotowującym się do występu pod „czujnym uchem” p. Anetty Borowieckiej. Warto zapamiętać ich nazwiska, gdyż muzyczna przyszłość może należeć właśnie do nich. Swoimi głosami oczarowali publiczność: Marta Stańdo, Wioletta Bednarska, Katarzyna Adamska i Agata Garnys oraz Albert Rajski, Jacek Woźniak i Adam Trytko. Całości dopełniał obraz pięknych tancerek.
Nie byłoby oczywiście całego koncertu, gdyby nie zaangażowanie wielu uczniów, a także nauczycieli p.Anety Korczyńskiej, p.Justyny Sereczyńskiej, p.Joanny Dziagacz, p.Małgorzaty Woźniak, oraz p.Bożeny Michniewicz.
Kolejne takie święto już za rok! zobacz zdjęcia>>