Gościmy wolontariuszkę ze Szwecji

Nauczyciele języków obcych z Gimnazjum nr 2 w Koluszkach już po raz drugi zorganizowali warsztaty edukacyjne dla młodzieży we współpracy z FERSO (Fundacją Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego), która jest koordynatorem projektu „Młodzież w działaniu” - integralnej części Wolontariatu Europejskiego. Tym razem Koluszki odwiedziła Nathalie – na co dzień mieszkanka Szwecji. Zajęcia, w całości prowadzone w języku angielskim, dotyczyły dwóch bardzo istotnych obecnie tematów – recyclingu i praw zwierząt. Uczniowie mieli zatem okazję poznać szereg nowych zwrotów i wyrażeń powiązanych z przetwarzaniem z odzyskiwaniem odpadów, oglądać zdjęcia oraz inne materiały dotyczące ochrony praw zwierząt i braku ich respektowania przez ludzi, a także oceniać negatywne zachowania człowieka wobec świata fauny.

Cykl warsztatów, w których uczestniczą nastolatkowie z „Dwójki”, jest ściśle powiązany z tematyką realizowanego przez szkołę projektu eTwinning Heath the passport to the United Europe (Zdrowie paszportem do Zjednoczonej Europy), trwającego już od października 2008 roku. Gimnazjaliści zaangażowani są we współpracę aż z pięcioma krajami Unii Europejskiej (należą do nich: Bułgaria, Czechy, Słowacja, Rumunia i Wielka Brytania) i wykonują różne zadania używając do tego języka angielskiego i niemieckiego. Z pewnością fakt, iż młodzi ludzie na co dzień korespondują z przyjaciółmi zza granicy i używają do tego właśnie języków obcych wpłynął pozytywnie na umiejętność komunikacji z Nathalie i sprawnym przebiegu warsztatów. zobacz zdjęcia>>

Annika Niburska