Gimnazjum nr2 w Koluszkach

II miejsce Maxa na konkursie wiedzy o kulturze krajów niemieckojęzycznych

Uczniowie z naszego gimnazjum stawiają na naukę jęz. obcych. Świadczy o tym trwający już od kilku lat udział szkoły w licznych projektach międzynarodowych. Tym razem jednak gimnazjaliści spróbowali swych sił na innym, choć również związanym z edukacją językową, polu.
Młodzież z klasy 2 c, pod kierunkiem pani Jolanty Piaseckiej, wzięła udział w międzyszkolnym konkursie „Kennst du die deutschsprachigen Länder?” organizowanym przez Gimnazjum w Kurowicach, w którym udział wzięły gimnazja z powiatu Łódzkiego Wschodniego. Nastolatkowie przygotowywali plakaty tematyczne i albumy fotograficzne dotyczące jednego z najciekawszych pod względem turystycznym regionu Niemiec – Schwarzwaldu. Jednak największe wyzwanie czekało na Maximiliana Barana, który musiał rozwiązać test z wiedzy o obszarach niemieckojęzycznych, a następnie zaprezentować w formie ustnej wypowiedzi informacje o w/w regionie. Max spisał się na medal, gdyż dzięki jego występowi szkoła uzyskała II miejsce na 12 uczestników konkursu.
Do sukcesu Maximiliana przyczyniła się też inna uczennica z klasy 2 c – Ilona Siuta, która w ludowym stroju z charakterystycznym nakryciem głowy, tzw, Bollenhut (Kapelusz z czerwonymi pomponami) godnie reprezentowała przedstawiony przez gimnazjalistów obszar.
Maximilianowi gratulujemy sukcesu, a innych uczniów zachęcamy do zgłębiania wiedzy o kulturze Niemiec, gdyż: „Wissen ist Macht”!
zobacz zdjęcia>>