Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie naszego gimnazjum świętowali, bawiąc sie w ramach akcji "szkoła promująca zdrowie". Celem imprezy było:
kształtowanie wspólnych przeżyć, integracja zespołów klasowych
kultywowanie zwyczjów i obrzędów ludowych
kształtowanie wrażliwości estetycznej, poczucia piękna
promocja zdrowia
utrwalenia zdobytej wiedzy
Program poprowadzili uczniowie klasy IIIc Patrycja Jastrzębska i Damian Paszka. Po zajęciach lekcyjnych pani dyrektor Elzbieta Filipiak-Mela przekazała władzę uczniom prowadzącym. Rolę dyrektora pełnił Tomasz Kowalczyk.
Uczniowie wszystkich klas podzieleni na zespoły brali udział w zawodach sportowych, wiedzy ogólnej tzw. "kogiel-mogel", konkursie literackim oraz zajęciach plastycznych. Wykonywali z opakowań po produktach spożywczych "piramidę zdrowia", pisali śmieszne jadłospisy, układali list do wiosny, odę do wiosny oraz współzawodniczyli w szeregu zawodów sportowych.
Konkursy prowadzili nauczyciele:
sportowe: - p. Katarzyna Adamus, p. Jacek Drabik, p. Mariusz Małachowski oraz p. Rafał Łącki
wiedzy ogólnej -  p. Krystyna Przemyślak i p. Krystyna Górecka
konkurs literacki -  p. Ewa Pietrzyk i p. Maciej Janas
konkurs pastyczny -  p. Elżbieta Filipiak-Mela oraz p. Maciej Janas.
W konkurancjach udział wzięli również nauczyciele na "najsilniejszych wychowawców".
Na zakończenie wręczono klasie z najwyższą frekwencją, którą była Ia "miotłę antywagarowiczkę".
W ogólnej punktacji konkursowej pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIb z wychowawczynią p. Justyną Gabarą.
Utworem "Wiosna" Skaldów powitano astronomiczna i kalendarzową wiosnę. zobacz zdjęcia >>
Bożena Michniewicz