III PRZEGLĄD TEATRÓW SZKOLNYCH

15 i 16 maja w MOK-u odbył się III Przegląd Teatrów Szkolnych – Koluszki 2017. W jury konkursu zasiedli: znany aktor teatralny i filmowy p. Marek Siudym, aktor Teatru Kwadrat w Warszawie p. Maciej Kujawski, aktorka znana z serialu „Kryminalni” p. Kamila Ścibiorek, właściciel Centrum Tańca i Ruchu Step Dance p. Krzysztof Wegwert oraz student Wyższej Szkoły Filmowej p. Mateusz Jaśkiewicz.
W poniedziałek przedstawienia prezentowała młodzież gimnazjalna. Cały cykl gościnnie otworzyła grupa taneczna Fame Dance Studio „Pozbawieni tożsamości” pod opieką p. K. Marczuk- Włodarskiej. Następnie zaprezentowała się „Strefa Wyobraźni” z Gimnazjum nr 1 (opiekunowie: p. K. Wójcik, p. R. Spychalski, p. P. Łyszkowicz), ze SOSW-u wystąpiła wielokrotnie nagradzana grupa Tacy Sami (p. A. Szymczyk i p. I. Jasiaczek), Brzeziny reprezentował Gimnazjalny Zespół Teatralny (p. M. Gołąbek i p. M. Dziubek), następnie wystąpili gospodarze Przeglądu – zespół Maska z Gimnazjum nr 2 (p. M. Woźniak, E. Pietrzyk, A. Borowiecka); konkurs zamykała grupa taneczna z Fame Dance Studio (p. K. Marczuk – Włodarska). Uroczystość, swoją obecnością, zaszczycili burmistrz Koluszek p. W. Chałat, p. M. Markowska – Kurc oraz dyrektorzy szkół.
16 maja na gali finałowej zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Pierwsze miejsce otrzymały ex aequo Gimnazjalna Grupa Teatralna z Gimnazjum w Brzezinach za spektakl „Na bezbabiu i słoń baba” oraz zespół Maska z Gimnazjum nr 2 za „Widmo”- na podstawie „II cz. Dziadów” A. Mickiewicza. Wyróżnione zostało przedstawienie „Miłość Gałczyńskim malowana” zagrane przez grupę Tacy Sami z SOSW w Koluszkach. Najlepszymi aktorami Przeglądu zostali Konrad Markiewicz z Gimnazjum w Brzezinach oraz Borys Chmielewski z Gimnazjum nr 2. Drugą nagrodę aktorską otrzymali: Aleksandra Jagielska i Bartosz Myśliwiec. Wyróżnieni za niebanalne kreacje aktorskie zostali: Anna Cieryt, Patrycja Kowalczyk, Kamila Śnieg, Mateusz Sobczak, Dawid Smolarek, Patryk Kurc, Julia Krajewska, Magdalena Romanowska oraz Maria Głowacka i Sebastian Olczyk. Pan Marek Siudym podkreślił, że poziom konkursu był wysoki i widzowie mogli obejrzeć różne formy teatralne: komedię, dramat czy pantomimę.
Gospodarze III Przeglądu Teatrów Szkolnych są wdzięczni jury za przybycie, spotkanie z młodzieżą, zaś władzom Urzędu Miejskiego za przychylność dla organizacji Przeglądu i ufundowanie głównych nagród. Za współpracę i ufundowanie nagród dziękujemy także: p. Małgorzacie i p. Mateuszowi Jaśkiewiczom; p. Mateuszowi Winklowi, Mania Studio; p. Katarzynie Tomczyk, Kwiaciarnia Power Flower; p. Wioletcie Brzezińskiej, Salonowi Kosmetycznemu Pracownia Urody; p. Łukaszowi Kłosińskiemu, Award Serwis Komputerowy. Za współpracę przy organizacji uroczystej gali dziękujemy MOK, dyrekcji SP nr 2, p. A Jess, p. J. Sereczyńskiej, p. A. Borowieckiej i p. A. Korczyńskiej.

Ewa Pietrzyk, Małgorzata Woźniak

zobacz zdjęcia>>