Gimnazjum nr 2 w Koluszkach

Aktualności


Martyna najlepsza

21 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach odbył się Konkurs Poprawnej Polszczyzny. Do udziału w rywalizacji zaproszono gimnazjalistów, w tym również uczniów naszej szkoły. W konkursie wzięły udział: Ewa Rżanek, Martyna Urbańska i Karolina Adamczyk. Ku naszej ogromnej radości pierwsze miejsce zajęła uczennica naszego Gimnazjum - Martyna Urbańska, otrzymując 49 punktów na 50 możliwych. Ten sukces z pewnością zachęci naszych gimnazjalistów do zgłębiania swojej wiedzy na temat Języka Ojczystego.
22.02.2012


Sukces Agaty

Uczniowie z naszego gimnazjum chętnie rozwijają swoje uzdolnienia i talenty. Dzięki wytrwałej pracy osiągają sukcesy. Jest ich coraz więcej. Tym razem koleżanka z klasy III Agata Garnys otrzymała nagrodę główną w kategorii klas gimnazjalnych w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Malowane poezją”. Gratulujemy umiejętności plastycznych i wrażliwości literackiej.
16.02.2012


Wszystkie kolory świata

Wyniki konkursu 
Pierwsze miejsce: lalka numer 21 autor Małgosia Malinowska.
Drugie miejsce: lalka numer 10 autor Krzysztof Kujawiński.
Trzecie miejsce: lalka numer 11 autor Natalia Krewentek.


1 miejsce

2 miejsce

3miejsce

zobacz więcej zdjęć>>

13.01.2012

Akcje charytatywne

Nasi uczniowie czynnie włączają się w akcje charytatywne. W grudniu przystąpili do „Góry grosza”. Zebrane środki przekazane zostały dzieciom wychowującym się poza własną rodziną Ogółem pozyskano 223,29zł. Dziękujemy ofiarodawcom.
W dniu 8 stycznia br. zagraliśmy z „Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy”. Wolontariusze kwestowali na ulicach naszego miasta. Cieszymy się, że od nas też poleciało „Światełko do nieba”- czyli dar dla potrzebujących płynący z naszych serc.
10.01.2012


Jasełka

5 stycznia w kinie "Odeon" uczniowie naszego gimnazjum, pod kierunkiem p.Katarzyny Pawlak, zaprezentowali "jasełka na wesoło".
Konstrukcja przedstawienia była dość zaskakująca. Akcja toczyła się kolejno w piekle, na posterunku policji i w stajence.
Po raz kolejny mieliśmy okazję podziwiać talent aktorski naszych uczniów. Żartobliwe scenki przeplatały się z pięknymi polskimi kolędami. Występ wokalistów przygotowanych przez p.Anettę Borowiecką, dodał całości wiele uroku i ciepła. Mottem przedstawienia stały się słowa Jana Pawła II: "Niech wstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi".
Nasi uczniowie przekonywali, że zmiane na lepsze warto rozpocząć od siebie. Takiej właśnie postawy życzyli sobie i innym w 2012 roku. zobacz zdjęcia>>
09.01.2012


Życzenia świąteczne

Niech ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia
Będzie okazją do spędzenia Miłych chwil w gronie najbliższych
W atmosferze pełnej miłości
I wzajemnej życzliwości
a Nowy Rok 2012
Niech niesie szczęście i radość każdego dnia
Oraz spełnienie marzeń i nadziei
tego życzymy Radzie Pedagogicznej, Społeczności Uczniowskiej oraz Sympatykom naszej strony.
Boże Narodzenie 2011


Warsztaty językowe

Uczniowie klasy IIc uczestniczyli w spotkaniu z wolontariuszami z FERSO czyli Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece w Łodzi. Tematem warsztatów językowych były zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w krajach ojczystych zaproszonych wolontariuszy. Prezentacja multimedialna dotycząca zwyczajów Austrii była w języku niemieckim a związanych z kulturą Rumunii w języku angielskim.
W czasie spotkania uczniowie doskonalili swoje umiejętności w posługiwania się językami obcymi. Przyniosło ono wiele niezapomnianych wrażeń i doznań. Na długo w pamięci pozostanie min. słodki poczęstunek wypiekami charakterystycznymi dla kuchni austriackiej.
19.12.2011


Kalendarz adwentowy - konkurs

Jesteśmy Europejczykami i dlatego chętnie doskonalimy swoje umiejętności językowe oraz poznajemy kulturę, tradycje i zwyczaje innych narodów.
Uczniowie klas II i III wzięli udział w szkolnym konkursie ph. "Kalendarz Adwentowy". Ważna była strona graficzna kalendarza a także informacje nt tradycji bożonarodzeniowych naszych sąsiadów zza Odry. Kalendarze wykonano w języku niemieckim.
Emocji przy wyborze najlepszych prac nie brakowało. Najciekawsze kalendarze wykonali:
Dominika Wojtowicz z kl.IIIa- 1 miejsce
Bartłomiej Budzisz z kl.IIb- 2 miejsce
Roksana Borowiecka z kl.IIIa- 3 miejsce
zobacz kalendarze>>
16.12.2011

Laleczki ratują życie

Uczniowie naszego gimnazjum chętnie pomagają dzieciom. Nic więc dziwnego, że uczestniczymy w światowym projekcie UNICEF-„Wszystkie Kolory Świata”. Jest to kampania edukacyjna skierowana do uczniów, którzy przygotują charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Uczniowie sami wybiorą dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry i wypiszą jej akt urodzenia. Następnie laleczki zostaną zlicytowane w szkole. Dochód z aukcji zostanie przekazany na szczepionki przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego w Sierra Leone.
Każda szczepionka zakupiona za pozyskane w ten sposób pieniądze, może uratować życie dziecka z „Trzeciego Świata”.
Najładniejsza, najoryginalniejsza laleczka zostanie wysłana na międzynarodowy konkurs UNICEF. więcej>>
02.12.2011

Paweł -  żyjesz w naszej pamięci

,,Miejmy nadzieję!...nie tę lichą, marną,
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno..." (Adam Asnyk)
-że Pawle ciągle jesteś z nami, żyjesz w naszej pamięci. Nigdy nie zapomnimy twego szczerego uśmiechu i oczu, z których sypały się iskry radości. Dziś zapaliliśmy znicz, by uczcić Twą przedwczesną śmierć. W wielu oczach pojawiły się łzy.
21.11.2011


Czy jest coś piękniejszego...

„Czy jest coś piękniejszego na tym świecie „-takimi słowami nasi uczniowie rozpoczęli uroczystą akademię upamiętniającą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzruszające były wiersze, piosenki i pieśni. Bogaty program artystyczny wzbogaciły obrazy działań wojennych, - powrotu Józefa Piłsudskiego do Ziemi Ojczystej, - obrazy wsi i miast; łąk zielonych, bocianów w locie… - etiudy Chopina. Akademia upamiętniająca wydarzenia z 11 Listopada 1918 roku odbyła się w sali kina „ODEON” Zgodnie z tradycją wzięliśmy udział w dniu 10 listopada w uroczystej Mszy Świętej i Apelu Poległych na parafialnym cmentarzu oraz uroczystej Mszy za Ojczyznę w dniu 11 listopada i przemarszu z pocztem sztandarowym pod Pomnik Orła Białego.
11.11.2011


Nasi uczniowie odnoszą sukcesy

Nasi uczniowie odnoszą znaczące sukcesy w konkursach i turniejach. 28 października br. wzięliśmy udział w „Konkursie ekologiczno-przyrodniczym”, który odbył się w Gałkowie Dużym. Uczestniczyły w nim szkoły podstawowe i gimnazja z terenu naszej gminy. Każda szkoła zaprezentowała scenkę o tematyce przyrodniczej. My zajęliśmy się „Debatą nad żmiją zygzakowatą” Poruszyła ona problem ochrony ginących gatunków zwierząt w Polsce. Uczyła właściwego zachowania w czasie spotkania z niebezpiecznym gadem. Następnym punktem konkursu była prezentacja plakatów na temat ochrony przyrody. Najwięcej emocji wywołał turniej wiedzy ekologicznej oraz konkurs w rozpoznawaniu pospolitych gatunków roślin i zwierząt. Nasi uczniowie zajęli III miejsce –szkoła otrzymała w nagrodę drukarkę.
„Bezpieczny wypoczynek”- to temat konkursu fotograficznego o zasięgu wojewódzkim, który został rozstrzygnięty 4 listopada br.. Zdjęcia ukazywały służby ratunkowe w czasie niesienia pomocy poszkodowanym. Ilona Gruchała z IIId - zajęła II miejsce-gratulujemy.
W pierwszych dniach listopada odbył się „Koluszkowski Przegląd Piosenki”. Jak co roku wzięło w nim udział wielu utalentowanych muzycznie młodych ludzi. Konkurencja była wielka. Nasze gimnazjum śpiewająco zaprezentowali: 1.Natalia Krawentek z kl.Ib 2.Agata Garnys z kl.IIIa 3.Adam Kociemba z kl.IIa oraz Wioletta Bednarek z kl.IIIa, która zachwyciła jurry piękną, liryczną piosenką o tematyce miłosnej i zajęła III miejsce.
10.11.2011


Uczestniczyliśmy w warsztatach Junior Media

7 listopada Marcelina Bukowska, uczennica klasy IIa wzięła udział w warsztatach dziennikarskich Junior Media, które odbyły się w Łodzi, w hotelu Borowiecki. Uczennica uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez redaktorów Dziennika Łódzkiego – Arkadiusza Krystka i Sławomira Sowę.
Punktem kulminacyjnym warsztatów była konferencja prasowa z udziałem Adama Kszczota, lekkoatlety, mistrza Europy w biegu na 800 m. Dzięki temu młodzież mogła nie tylko obejrzeć buty w których biega ten sławny sportowiec, ale także poznać tajniki jego kariery. Uczniowie, jak przystało na prawdziwych dziennikarzy, nie bali się pytać o trudne sprawy- jak choćby o konflikt między Kszczotem a Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Spotkanie było doskonałą okazją do doskonalenia warsztatu dziennikarskiego i wymiany poglądów między rówieśnikami z województwa łódzkiego.
Warsztaty są częścią edukacyjnego programu Junior Media, którego organizatorem jest Grupa Wydawnicza Polskapress, a partnerem Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. zobacz zdjęcia>>
07.11.2011

Europejska nagroda eTwinning

W akcji eTwinning Gimnazjum nr 2 bierze już udział piąty rok. Przez ten czas szkoła opracowała i wdrożyła w życie sześć projektów edukacyjnych, z czego aż cztery zostały uhonorowane ogólnopolskimi Odznakami Jakości eTwinning. więcej>>
18.10.2011


"Jakże nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy,
"Za SERCE" -tymi słowami młodzież naszego gimnazjum przekazała najserdeczniejsze życzenia Swoim Nauczycielom. Docenili trud wkładany we wskazanie właściwej drogi, uśmiech i cierpliwość.
Uczniowie pod egidą Pani Małgorzaty Woźniak i Pani Anetty Borowieckiej przygotowali interesujący program artystyczny. Zaczęło się wszystko od mini turnieju ,,Jaka to Melodia” Przed szkolną publicznością stanęły trzy urocze Panie Nauczycielki wytypowane przez młodzież. Miały za zadanie odgadnąć z jakiego filmu pochodzi zagrany utwór. Nie było łatwo. Przygotowano szeroki wachlarz kategorii muzycznych. Słuchanie i odgadywanie ,,jaka to melodia” uatrakcyjniły tańce oraz solowe popisy wokalnych umiejętności naszych utalentowanych uczennic. Turniej muzyczny wyzwolił wiele pozytywnych emocji i radości. Owacjom nie było końca. Wszyscy Nauczyciele zostali obdarzeni pięknymi różami, w myśl tego, że kwiaty najlepiej potrafią wyrazić słowa podziękowania i uznania. zobacz zdjęcia>>
14.10.2011
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 

Koluszki ul. Mickiewicza 8
tel.(44) 714-58-63
e-mail:gim2@koluszki.pl


Photo