Anita Włodarczyk z 3B w finale
konkursu z niemieckiego!

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3b – Anita Włodarczyk została finalistką II edycji Okręgowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach w kategorii: język niemiecki. Oprócz Anity, która zakwalifikowała się do ustnej części konkursu, w konkursie brali też udział: Artur Kupś z kl. 2 C, Mateusz Mincer z kl. 2 A i Bartłomiej Pryczek z kl. 3 A w kategorii: język angielski.

Konkurs składał się z dwóch części. Etap I - szkolny odbył się 8 grudnia 2016 r. w szkołach macierzystych jego uczestników i polegał na rozwiązaniu testu pisemnego, etap II, który składał się z 2 części (test pisemny i wypowiedź ustna) odbył się w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach.

Celem konkursu było wspieranie uczniów szkół gimnazjalnych w rozwijaniu kompetencji językowych i zachęcanie do pogłębiania zainteresowań kulturą i realiami życia krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Koluszek Pan Waldemar Chałat oraz Starosta Łódzki Wschodni Pan Andrzej Opala, patronat medialny – Tydzień w Koluszkach.

Anicie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu językowym.