Promocja zdrowia

Dobra kondycja fizyczna i zdrowie naszych dzieci jest nie tylko zasługą lekarzy, ale także rodziców i wychowawców.

Zdrowy styl życia promowany jest w Gimnazjum nr 2 w Koluszkach. Racjonalne odżywianie, aktywność fizyczna i profilaktyka uzależnień to zagadnienia podejmowane na lekcjach wychowania fizycznego, biologii, godzinach wychowawczych, a także w ramach konkursów i apeli szkolnych. Uczniowie mogą znaleźć wiele ciekawych informacji na gazetkach ściennych.

27 listopada w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łodzi odbyła się konferencja z udziałem nauczycieli powiatu łódzkiego- wschodniego i miasta Łodzi, na której podsumowano realizację II edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Koordynatorzy trzech wybranych szkół, w tym Gimnazjum nr 2 w Koluszkach, przedstawili swoim koleżankom i kolegom sprawozdania z realizacji programu w roku szkolnym 2007/2008. Pani Mariola Bomba – nauczycielka biologii i pani Ewa Pietrzyk- pedagog szkolny przedstawiły prezentację multimedialną z obchodów Dnia Zdrowego Gimnazjalisty.

Także w tym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie promują zdrowie, realizują program„Trzymaj Formę”. Bardzo ciekawym przedsięwzięciem okazała się akcja związana ze zdrowym odżywianiem pod hasłem „W każdy czwartek witaminki dla Michała i Paulinki ”. W okresie jesienno- zimowym każdy gimnazjalista jeden raz w tygodniu( w czwartek) otrzymuje w szkole jabłko. Owoc jest nie tylko doskonałym źródłem witamin, ale także błonnika pokarmowego, który reguluje perystaltykę jelit i naturalnych antyoksydantów, zmniejszających ryzyko wystąpienia raka i chorób serca.

Popularyzujemy również aktywne spędzanie wolnego czasu. Pan Jacek Drabik- nauczyciel wychowania fizycznego zaproponował nauczycielom, rodzicom i uczniom udział w akcji „Biegaj z Jackiem”. W każdy poniedziałek o godz.16 na ul. Próchnika 26 rozpoczyna się bieg, do którego mogą przyłączyć się wszyscy chętni mieszkańcy Koluszek i okolic. Mamy nadzieję, że działania podejmowane przez społeczność szkolną przyczynią się do poprawy sprawności fizycznej i stanu zdrowia naszej młodzieży.