Gimnazjum nr 2 w Koluszkach

Aktualności


Miło nam poinformować, że Patrycja Kowalczyk z kl. IIa zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony”, nad którym patronat honorowy sprawował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a nagrodę główną (tablicę interaktywną dla szkoły oraz aparat fotograficzny) ufundowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Praca Patrycji, przygotowana pod kierunkiem p. B. Gudanis – Kościołek, została wybrana spośród 500 prac nadesłanych nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Szwajcarii, USA, Portugalii. Laureaci swoje nagrody odbiorą 19 listopada w Warszawie, podczas uroczystej gali.
13.10.16


Jesienny Kiermasz "Krwinki"

W minionym tygodniu zakończyliśmy Jesienny Kiermasz ”Krwinki”, którego celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi. Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się znakomicie, stoiska były barwne i pełne smakołyków. Jednak klasą, która zebrała największą kwotę okazała się III b. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zaangażowanie.
07.10.16


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

30 września odbyła się uroczystość ślubowania. Uczniowi klas pierwszych wraz z wychowawczyniami: p. Agnieszką Podwysocką i p. Justyną Sereczyńską zgromadzili się w salce o godz. 9.00, by w obecności pani dyrektor Elżbiety Filipiak – Meli wypowiedzieć tekst ślubowania. Część oficjalną poprowadzili: Paweł Kaczorowski, Patrycja Najder i Jan Nowiński. Uczniowie podziękowali pani dyrektor za przyjęcie do szkolnej wspólnoty i złożyli na jej ręce akt ślubowania, pod którym się podpisali. Po części oficjalnej uczniowie rywalizowali w kilkunastu konkurencjach o miano najlepszej klasy pierwszej. Ich zmagania oceniało jury w składzie p. Ewa Pietrzyk, p. Karolina Niżnikowska-Mela oraz Marysia Głowacka. Po podsumowaniu zdobytych punktów, ktorego dokonała Karolina Węgrzycka, okazało się , że obie klasy zasłużyły na ten tytuł. Po uroczystosci na uczniów czekał słodki poczęstunek. zobacz zdjęcia>>.
02.10.16


Apelem, przygotowanym pod kierunkiem p. K. Niżnikowskiej-Meli i p. E. Pietrzyk, rozpoczęliśmy przygotowania do Jesiennego Kiermaszu ”Krwinki”. W takcie czwartkowego spotkania młodzież dowiedziała się na czym polega działalność Fundacji, wspierającej dzieci z chorobami onkologicznymi, a także jak dotychczas wyglądała nasza współpraca. W roli prowadzących wystąpili Borys Chmielewski oraz Emilka Tomaszewska. zobacz zdjęcia>>.
02.10.16


Biegi Przełajowe „Od Przedszkola do Seniora”

Miło nam poinformować, że w I Koluszkowskich Jesiennych Biegach Przełajowych „Od Przedszkola do Seniora”, które odbyły się 23 września na terenie OSiR przy stadionie „Orlik”, Patrycja Najder z kl. II b zajęła I miejsce w biegu na 1000 m w kategorii gimnazja. W tej samej kategorii Marcin Butienko z kl. III b zajął II miejsce w grupie chłopców. Gratulujemy naszym wspaniałym zwycięzcom. zobacz zdjęcia>>.
24.09.16


Za udział w projekcie edukacyjnym UNICEF, koordynowanym z ramienia szkoły przez p. E. Pietrzyk i p. K. Niżnikowską – Melę, otrzymaliśmy certyfikat Placówki Wspierającej Prawa Dziecka.
21.09.16


Sprzątanie Świata 2016

Dnia 16 września uczniowie klas pierwszych wzięli aktywny udział w "Sprzątaniu świata 2016", które w tym roku przebiegało po hasłem "Podaj dalej... drugie życie odpadów". Przed rozpoczęciem akcji, na krótkim spotkaniu, zostały przekazane informacje od kiedy w Polsce i na świecie zostały podjęte działania, zmierzające do poprawy stanu czystości środowiska. Następnie uczniowie pod opieką p. Karoliny Niżnikowskiej-Meli, p. Justyny Sereczyńskiej oraz p. Ewy Pietrzyk z wielkim zapałem wzięli udział w akcji.
16.09.16


Narodowe Czytanie 2016

Przygotowani pod kierunkiem p. B. Gudanis-Kościołek i p. E. Pietrzyk uczniowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu 2016, które miało miejsce 9 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach. Weronika Wach, Gabrysia Chrobak, Sandra Kumur oraz pierwszoklasista Borys Chmielewski, przebrani w stroje oddające ducha epoki, odczytali emocjonujące fragmenty „Quo vadis” H. Sienkiewicza. Nie zabrakło więc miłosnej historii Petroniusza i Eunice oraz namalowanego słowem obrazu cynicznego Chilona. zobacz zdjęcia>>.
09.09.16


Pierwsze sukcesy w nowym roku szkolnym

Nowy rok szkolny przyniósł nam już pierwsze sukcesy. Praca Kuby Ciołkiewicza została wyróżniona w XV Międzynarodowym Konkursie plastycznym "Darujmy światu pokój" i zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej, która prezentowana będzie w Galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury w terminie od 21 września do 16 października 2016 r.
07.09.16

Kodo-jesień

Województwo Łódzkie zaprasza na bezpłatne, jednodniowe warsztaty informatyczne Kodo-jesień, Łódzkie 2016! Oferta skierowana jest do uczniów gimnazjów z terenu Województwa Łódzkiego (klas 1-3) pragnących poznać podstawy programowania, grafiki komputerowej, modelowania 3D, tworzenia gier komputerowych i animacji. więcej>>>


Konkurs wiedzy o prawie-podsumowanie etapu wojewódzkiego


15 czerwca Paulina Bartnicka wraz z opiekunką p. Barbarą Gudanis – Kościołek wzięła udział w uroczystości podsumowującej etap wojewódzki I edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie, która odbyła się w siedzibie Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Zebranych powitała radca prawny p. Aleksandra Grocholska – Jankowska, pełniąca funkcję koordynatora ds. edukacji prawa w szkołach. W krótkim wystąpieniu przypomniała ona założenia konkursu, jak i również zwróciła uwagę na to, że młodzież zdobyła wiedzę z zagadnień nieobjętych programem nauczania. Następnie laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył Dziekan Rady OIRP Grzegorz Wyszogrodzki. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek i kuluarowe rozmowy.
17.06.16


W Mania Studio

We wtorek 14 czerwca, uczniowie klasy IIIc i uczeń klasy IIIb- Jakub Godos wraz z p.Agnieszką Podwysocką, p.Ewą Pietrzyk i p.Karoliną Niżnikowską odwiedzili Mania Studio, gdzie absolwenci naszej szkoły p.Mateusz Winkiel i p.Paweł Wochna opowiedzieli o kulisach współpracy ze znanymi artystami. Wyjaśnili również jak powstają nagrania i jak długi czas upływa od pierwszego dźwięku do powstania całej płyty. Korzystając z okazji uczniowie zwiedzili studio, poznali historię jego powstania, a także obejrzeli film promujący działalność studia.
16.06.16


Bezpieczne wakacje

Dzisiaj nasi uczniowie w czynny sposób włączyli się w gminą akcję profilaktyczną, będącą integralną częścią programu Bezpieczne wakacje. Rozwieszali oni w placówkach prowadzących sprzedaż alkoholu plakaty o charakterze antyalkoholowym. Warto przypomnieć, że projekt plakatu został wyłoniony w drodze konkursu, a jego zwycięzcą został nasz uczeń Kuba Ciołkiewicz.
16.06.16


GALA FINAŁOWA KONKURSU PAPIEŻ SŁOWIANIN

10 czerwca w sali lustrzanej Pałacu Poznańskich odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Papież Słowianin”, w trakcie której Paulina Bartnicka odebrała z rąk kuratora oświaty p. Grzegorza Wierzchowskiego dyplom przyznający jej tytuł finalistki oraz nagrodę rzeczową. Upominek w postaci książki oraz dyplom uczestniczki etapu wojewódzkiego czekał również na Sylwię Racz. Gratulacje zwycięzcom złożyli obecni na uroczystości arcybiskup Marek Jędraszewski oraz dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Mirosław Suski. W cześć artystycznej zebrani wysłuchali, złożonego z tekstów Jana Pawła II, montażu słowno muzycznego, przygotowanego przez uczniów Gimnazjum w Gałkowie Dużym. Studenci Akademii Muzycznej zaprezentowali natomiast pieśni ludowe, osadzone w kulturze i tradycji polskiej. Po gali uczestnicy mieli okazję zwiedzić pod opieką przewodnika wnętrza Pałacu Poznańskich.
15.06.16


Projekt „Ozłacamy Kasisi”

W ramach realizacji projektu „Ozłacamy Kasisi” w niedzielę 12 czerwca, uczniowie naszej szkoły wraz z p. Ewą Pietrzyk i p. Karoliną Niżnikowską uczestniczyli w mszy, w parafii Św. Jana Chrzciciela w Świnach. Młodzież przekazała informacje dotyczące działalności fundacji, rozdała ulotki oraz zebrała fundusze, które zostaną przekazane na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Zambii.
15.06.16


Dzień Patrona

Dnia 14 czerwca odbył sie apel z okazji Dnia Patrona. Grupa uczniów z klasy Ic i Ia pod kierunkiem p. K. Pawlak i p. P. Dobrosielskiej przybliżyła najważniejsze fakty z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W trakcie apelu zaprezentowano pieśni takie jak: "Boże coś Polskę", "Barka" i "Czarna Madonno". Następnie cała sala stworzyła chór śpiewając "Hallelujah". Na zakończenie uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości o naszym patronie, biorąc udział w quizie. zobacz zdjęcia>>
14.06.16


Sukces Patrycji

Miło nam poinformować, że Patrycja Ślązak z klasy Ic zajęła III miejsce w konkursie biologicznym „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Praca naszej uczennicy, wykonana pod kierunkiem p. Katarzyny Pawlak, została wyróżniona w kategorii fotograficznej „Woda w obiektywie”. Życzymy Patrycji dalszych sukcesów!
13.06.16


 

Województwo Łódzkie zaprasza na bezpłatne, jednodniowe warsztaty informatyczne KODO-LATO, ŁÓDZKIE 2016! więcej>>

Patrycja Bukowska z klasy III c oraz Agata Kuchta i Oliwia Turek z klasy II b zakwalifikowały się do drugiego etapu miedzyszkolnego konkursu „Chrzest Mieszka I w wymiarze religijnym i politycznym. 1050 rocznica chrztu Polski”, organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. W pierwszym etapie uczennice musiały napisać, pod kierunkiem opiekunek, p. Anety Korczyńskiej oraz p. Katarzyny Kobus – Puchały, prace na podstawie licznych artykułów, poświęconych jednemu z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Wśród kryteriów oceny prac konkursowych znalazły się między innymi: poprawność merytoryczna, umiejętność interpretacji wykorzystywanych tekstów, oryginalne ujęcie tematu oraz poprawność językowa i stylistyczna. W drugim etapie uczestnicy będą rozwiązywać test historyczny oraz wykażą się znajomością literatury, wskazanej przez organizatora. Konkurs ma na celu rozbudzanie w uczniach zainteresowania 1050 rocznicą Chrztu Polski, zapoznanie z wynikami najnowszych badań dotyczących chrztu Polski, jego znaczenia dla przyszłości narodu, a także kształtowanie umiejętności analizy artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu historii wczesnośredniowiecznej Polski.
06.06.16


Bezpieczne wakacje


Wakacje to czas odpoczynku i wyjazdów rekreacyjnych w różne zakątki Polski czy świata. O tym jak bezpiecznie spędzić wakacje, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas nad wodą, a jakie w górach dowiedzieli się uczniowie w trakcie piątkowego apelu. Apel ten, przygotowany pod kierunkiem pedagog E. Pietrzyk, odbył się w ramach akcji ”Bezpieczne wakacje” w której bierzemy udział już od kliku lat. Młodzież poznała zasady prawidłowego wypoczynku. Nie zabrakło też informacji na temat tego, jak reagować w trudnych sytuacjach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bezpiecznewakacje.pl zobacz zdjęcia>>.
03.06.16


Rajd „Śladami Historii"

Grupa trzecioklasistów wzięła udział w drugiej edycji rajdu „Śladami Historii", organizowanego przez Stowarzyszenie „Historia Koluszek". W trakcie 11 km marszu musieli oni wykonywać zadania, dzięki którym zdobywali wiedzę historyczną. Najbardziej ekscytujące okazało się przemycanie paczek, albowiem teren był pilnie strzeżony przez żandarmerię. Uczestnicy równie chętnie rozszyfrowywali hasła czy rzucali atrapami granatów. Po takiej dawce historii i długiej wędrówce przyszedł czas na ognisko i wspólny posiłek w świetlicy wiejskiej w Przanowicach. zobacz zdjęcia>>.
02.06.16


 

Koluszki ul. Mickiewicza 8
tel.(44) 714-58-63
e-mail:gim2@koluszki.pl


Photo