Gimnazjum nr2 w Koluszkach

W hołdzie Papieżowi

1 maja 2011 r. został wyniesiony na ołtarze Jan Paweł II. Bez wątpienia była to jedna z najradośniejszych chwil w polskiej historii. Uroczystości beatyfikacyjne zwieńczyły wspaniałe życie i Pontyfikat naszego Rodaka.

W niedzielę 29 maja w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP miał miejsce koncert poświęcony osobie Jana Pawła II. Koncert ten zamykał i podsumowywał wszystkie działania jakie zostały podjęte, w ramach przygotowań do beatyfikacji, przez uczniów naszego gimnazjum. Był także hołdem jaki młodzież, utożsamiająca się z wartościami głoszonymi w papieskim nauczaniu, pragnęła złożyć naszemu wielkiemu Rodakowi.

W pierwszej jego części zostały wręczone nagrody laureatom międzyszkolnego konkursu Różne oblicza świętości na przykładzie życia i nauczania Jana Pawła II, który odbył się w marcu. W kategorii praca literacka zwyciężyli: I miejsce A.Szustak Gimnazjum nr2, II miejsce D.Długosz z Gimnazjum nr 1, III miejsce M.Strzelecka z Gimnazjum nr 2. W kategorii prezentacja multimedialna najlepsza okazała się praca uczennic P.Bubiec i B.Szeleszczyk z Gimnazjum w Gałkowie Dużym. II miejsce przypadło A.Skórze i A.Świderkowi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, zaś III N.Tuz z tej samej szkoły oraz K.Robaszek z Gimnazjum nr 2 .

Laureaci odebrali nagrody z rąk księdza proboszcza Kazimierza Pacholika. Wcześniej jednak kilka ciepłych słów skierował do nich ks. Jarosław Życki, który miał możliwość zapoznania się z wyróżnionymi pracami, i jak sam powiedział wszystkie były na bardzo wysokim poziomie. Doceniony został też trud nauczycieli, którzy przygotowali młodzież do konkursu. Dla wszystkich opiekunów zostały przygotowane specjalne podziękowania. Następnie zebrani mogli obejrzeć zwycięską prezentację multimedialną. Kiedy na ekranie rzutnika pojawiły się fragmenty wypowiedzi Papieża na niejednej twarzy można było dostrzec łzy wzruszenia. Część koncertową rozpoczął utwór Na drugi brzeg w wykonaniu uczniów z Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Do udziału w koncercie zostały zaproszone placówki oświatowe z terenu parafii Niepokalanego Poczęcia NMP dlatego też mogliśmy usłyszeć przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Długiem, Szkoły Podstawowej nr 2 , Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Gimnazjum nr 2 w Koluszkach. W tym szczególnym dniu, którego ideą było zjednoczenie poprzez osobę błogosławionego Jana Pawła II nie mogło zabraknąć też tych, których kochał on najbardziej – dzieci. Wychowankowie z Przedszkola nr 1 i nr 2 ubogaciły koncert nie tylko śpiewem, ale także tańcem.

Miłym akcentem, przygotowanym przez organizatorów, był słodki poczęstunek dla każdego uczestnika. Chyba nikogo nie zdziwiło, że składał się on z kremówek, które z takim sentymentem wspominał Papież w Wadowicach, w trakcie jednej z pielgrzymek do Polski. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwały: p.Justyna Szymańska i p.Justyna Sereczyńska, oprawę muzyczną przygotowała p. Anetta Borowiecka.  zobacz zdjęcia>>