CZEGO OCZEKUJĄ OD RODZICÓW DORASTAJACE DZIECI?

Dorastające dzieci potrzebują od was drodzy rodzice dyskretnej obecności, gotowości do niesienia im pomocy w trudnych sytuacjach. Wierzą , że w porę zareagujecie, gdy stanie się coś niedobrego i znajdziecie sposób na rozwiązanie problemu.

Nasze pociechy  chcą widzieć w rodzicach swoich sojuszników - przyjaciół , na których mogą polegać i liczyć w trudnych życiowych sytuacjach.

Rodzice Kochani – jestem i potrzebuję:

poczucia więzi
chcę czuć się kochane, rozumiane, bezpieczne
poczucia własnej wartości
sprawiedliwego traktowania
określonych zasad i reguł konsekwencji waszego działania
poszanowania, intymności i dyskrecji
chcę czuć się ważne

Więź z dzieckiem budujecie od chwili jego narodzin. Ta bliskość, zaufanie i szczerość, to efekt waszego bliskiego codziennego kontaktu. Łatwo zauważyć wtedy, co je cieszy, co martwi i z czym sobie dobrze radzi.

Kiedy dorasta i zwykle coraz trudniej jest wam znaleźć wspólny język, bo to co otacza was i wasze dzieci, zaczyna być inne – muzyka, strój, programy w telewizji, pomysł na życie. Pomimo to, starajcie się Drodzy Rodzice poznać lepiej ich nowy świat i zaakceptować go , a nie jest to wcale łatwe.