Działania wolontariatu

GÓRA GROSZA

Akcję przeprowadzili w naszym Gimnazjum wolontariusze, którzy w ciągu dwóch tygodni zbierali grosiki we wszystkich klasach i wśród pracowników szkoły. Zbiórkę pieniędzy podsumowano na jednym ze spotkań wolontariatu. Wszystkie skarbonki zostały opróżnione dzięki czemu usypano szkolną „górę grosza”. W tym roku zebraliśmy 227,21 zł. Cieszymy się, że w ten sposób pomogliśmy dzieciom skrzywdzonym przez los. Pozdrawiamy i pamiętajcie, że liczymy na Was także w przyszłym roku.

MIKOŁAJKOWY PREZENT

Wspólnie z uczniami LO w Koluszkach zebraliśmy zabawki, książeczki oraz kredki, które zostały przekazane za pośrednictwem Fundacji Krwinka do łódzkich szpitali, w których znajdują się oddziały dziecięce.

DOKARMIAMY ZWIERZĘTA

Podczas zimy powinniśmy pamiętać o dokarmianiu zwierzą, którym mroźna aura uniemożliwia zdobywanie pożywienia . W związku z tym na terenie Gimnazjum wolontariusze umieścili budkę dla ptaków i systematycznie prowadzą dokarmianie.

„EKIPA ŚW. MIKOŁAJA”

Co roku wolontariusze naszego gimnazjum przeprowadzają zbiórkę żywności i pieniędzy. Naszym celem jest bowiem przygotowanie świątecznych paczek dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. W tym roku kwestowaliśmy w pięciu sklepach na terenie Koluszek: ” KAR-POL”, „SPAR”, „HERMES”, „STOKROTKA” i, „ eLDe”. Dzięki właścicielom, kierownikom oraz pracownikom sklepów, a także ofiarodawcom udało się nam zrobić 40 paczek , które powędrowały do potrzebujących rodzin .

„WYMIEŃMY SIĘ”

Z ogromnym zadowoleniem informujemy, że udało nam się zebrać stare monety i banknoty, które powędrowały do Caritasu. W ten sposób wspieramy Program Skrzydła, któremu patronuje Caritas.

TYDZIEŃ WOLONTARIATU

W dniach 6-10 grudnia obchodziliśmy TYDZIEŃ WOLONTARIATU . Z tej okazji została przygotowana gazetka opisująca rozmaite aspekty wiążące się z działalnością wolontariatu. Mogliśmy również posłuchać audycji przygotowanej w ramach warsztatów o wolontariacie. Wolontariusze podczas swojego spotkania dokonali podsumowania zakończonych już akcji. Omówiono także szczegóły dotyczące przeprowadzenia kolejnych działań.